جان مک آفی بنیان گذار فراری 
ضد ویروس مک آفی مدعی اختراع دستگاهی به نام  « D-Central» شده که به گفته او می تواند جلوی نفوذ سازمان امنیت ملی آمریکا را بگیرد و امنیت کاربران را تامین کند.

D-Central در واقع یک محصول سخت افزاری ست که به قیمت کمتر از ۱۰۰ دلار به فروش خواهد رسید. این وسیله با تلفن های هوشمند، تبلت ها و دیگر وسایل همراه ارتباط برقرار می کند تا یک سری شبکه محلی غیر متمرکز بسازد. چون شبکه های ایجاد شده در وب شناور و خصوصی هستند عملاً نفوذ به آنها غیر ممکن می شود.

اگر ادعای جان مک آفی حقیقت داشته باشد این بحث بر انگیز ترین دستاورد او خواهد بود. مک آفی درباره علت ساخت دستگاهش توضیح داد: «مدتی بود که به فکر ساختن چنین وسیله ای بودم ولی بعد از افشای پروژه پریسم توسط ادوارد اسنودن تصمیم گرفتم سرعت بیشتری به کار بدهم».

البته ممکن است دولت ایالات متحده با فروش D-central در این کشور مخالفت کند ولی آقای مک آفی معتقد است در سراسر جهان می تواند دستگاه خود را بفروشد و این قضیه خللی در فروش دستگاهش وارد نمی کند. وی از پرداختن به جزئیات بیشتر، خودداری کرده اما برای اختراع جدیدش یک وب سایت با شمارش معکوس ساخته که ۱۷۴ روز دیگر را نشان می دهد.

_______
منبع : نگهبان